R. Burokas: sportas ir politika turi daug bendro


 Powered by Max Banner Ads 

Rask_laiko_sau_fo

Kodėl žmogui būtina judėti? Ar judėjimas yra geros savijautos ir sveiko gyvenimo pagrindas? Ši tema svarbi beveik 80 moterų, susirinkusioms į paskaitą ir praktinius mokymus #RaskLaikoSau renginyje Marijampolėje. Kol moterys dalyvavo seminare jų užimtumu rūpinosi Marijampolės lauko darželio profesionalai.

14344098_308875336144563_6763432259294432349_n

Lektorius asmeninis treneris Andrius Česnauskas pasakojo apie sąmoningą judėjimą šiuolaikinio žmogaus kasdieniame gyvenime. Kaip judėti protingai? Kas yra sveikatos priešai? Lektorius pristatė pagrindinius judėjimo taškus: pėdos, keliai, klubai, liemuo, pečiai, delnai, kaklas, papasakojo, kodėl jie yra svarbūs, ir praktiškai parodė, kaip aktyviai mankštintis.

Renginio iniciatorius ir globėjas socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas, Ministro pirmininko patarėjas Ramūnas Burokas pats propaguoja sveiką gyvenseną – jis yra ilgųjų distancijų bėgikas. Pasak R. Buroko, sportuoti ar bent mankštintis žmogui tiesiog būtina. Tai leidžia ne tik gerai jaustis, sportas disciplinuoja ir ugdo savikontrolę.

Šiais metais Romoje ir Stokholme sėkmingai įveikęs maratonus R. Burokas, sako, kad tarp sporto ir politikos daug bendro.

Iš anksto tapti politiku neplanavo

„Politika mano kelyje atsirado labai natūraliai. Nebuvo tokios minties, kad būsiu politikas, dirbsiu vienoje ar kitoje institucijoje. Būdamas studentu įsiliejau į aktyvią visuomeninę veiklą, ten ir atsirado platesnis visuomenės suvokimas, noras atstovauti interesus, spręsti iškylančias problemas. Marijampolės kolegijos studentų atstovybėje gynėme studentų teises, siekėme sudaryti kuo palankesnes sąlygas studijoms“, – pasakoja R. Burokas.

Toks jo požiūris ir veiklos kryptis išliko ir jam dirbant kitose organizacijose bei veiklose. Kai R. Burokas išvyko stažuotis Europos Parlamente, tai, jo manymu, ir buvo tas lūžis, kuomet jis suvokė politinę piliečių interesų atstovavimo svarbą, galimą savo vaidmenį šioje srityje.

14372292_307860522912711_7470786763309091692_o

„Tuomet viskas pradėjo klostytis savaime: 2012 metais rajono meras pakvietė tapti visuomeniniu patarėju, o 2013 metais buvau išrinktas Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininku. Klausimų spektras didėjo, vis daugiau gilinausi tiek į Marijampolės, tiek į Lietuvos aktualijas. 2015 metais tapau Marijampolės savivaldybės tarybos nariu,  o dalyvavimas šių metų Seimo rinkimuose yra tarsi natūrali, mano kaip politiko branda ir pasiruošimas dirbti toliau“, – sako jaunasis politikas.

Norint ko nors pasiekti, reikia ruoštis

14322546_307860289579401_2010147648104570167_n

Burokas savo gyvenime pastebi ir nemenką sporto ir politinio kelio sintezę. Sprendimus jis visuomet priima remdamasis argumentais ir visuomet jų nori turėti kuo daugiau, stengiasi išlaikyti šaltą protą, projektuoti sprendimo rezultatus ne tik šiandienai, bet apmąstyti jų pasekmes ir keliems ar keliolika metų į priekį.

„Panašiai, kaip politikoje, ir tolimose bėgimo distancijose: greitai įveikęs pirmus dešimt kilometrų maratono nelaimėsi, gali tiesiog pritrūkti jėgų. O ir padirbėjęs pusmetį politikoje, tik pradėsi pažinti visuomenę ir šaliai aktualius klausimus. Pusmečio nepakaks rinkimams laimėti ar svarbiems pokyčiams įvykdyti. Ilgų distancijų bėgime, kaip ir politikoje, reikia kantrybės ir ištvermės, o svarbiausia nuoseklumo ir strateginio mąstymo. Reikia turėti aiškią strategiją, ne tik žinoti, kaip bėgsi, bet ir kaip maitinsiesi, kaip ruošiesi maratonui“, – sako socialdemokratas.

Politikoje, anot jo, taip pat yra tam tikri etapai: kai pradedi domėtis, giliniesi, sprendi, augi kaip ekspertas ir pasiruoši prisiimti atsakomybę už svarbius, aplink vykstančius procesus.

„Juk politikoje niekas išskėstomis rankomis nelaukia. Kartais susidaro klaidingas įspūdis, kad jei jau tu jaunas, tai tau visur durys atviros. Reikia iki tol įdėti daug darbo, rūpintis, suvokti ir įsiglinti į situaciją, nuveikti nemažai darbų, kad pasiektum rezultatų“, – pastebi R. Burokas.

 

Leave a Comment