V. Kelerytė – Burokienė. Išvykusius marijampoliečius kviečiame kurti miestui


 Powered by Max Banner Ads 

Regionai kenčia nuo protų nutekėjimo dėl vidinės ir išorinės migracijos. Marijampolė nėra išimtis – nuo 2001 metų savivaldybė sumažėjo daugiau kaip dešimčia tūkstančių gyventojų. Ryšių su šiais žmonėmis nutraukimas būtų didžiulė netektis mūsų bendruomenei.

 Tačiau Lietuvoje atsiranda sėkmės pavyzdžių, kai netikėtas ir veržias iniciatyvas vietos bendruomenėse kuria išvykę žmonės. Marijampoliečiai, kurie kalba apie norą sugrįžti į gimtą miestą gyventi arba prisidėti prie jo gerovės yra didžiulis potencialas ir balsas, kurį privalome išgirsti. Todėl laikas ir Marijampolei sukurti City Alumni klubą – socialinę platformą, skirtą suvienyti iš to paties miesto kilusius asmenis bendrai veiklai gimtojo miesto labui. Jos tikslas – sujungti iš savo miesto išvykusius, tačiau jam neabejingus žmones su gimtąja bendruomene ir paskatinti kurti ir veikti kartu.
City Alumni klubas Marijampolėje gali kurti socialinius, ekonominius, kultūrinius pokyčius, skatinti vietos bendruomenę įsitraukti į aktyvesnį miesto gyvenimą, konsultuotis tarpusavyje įvairiais klausimais ir konsultuoti vietos bendruomenę, taip pat būti patariamuoju balsu politiniai vietos valdžiai, dalyvauti kuriant strateginius žingsnius, skatinti jaunus žmones ir kurti daug kitų teigiamų pokyčių.

Štai pavyzdžiui Lietuvos operos dalininkas Edmundas Seilius jau daug metų gyvena Vilniuje ir keliauja po pasaulį, bet sugrįžta kiekvieną vasarą į Marijampolę, kad surengtų išskirtinį muzikos ir kultūros festivalį „Švento Jurgio meno sezonas“. Įvairiose srityse gimsiančių iniciatyvų gali būti ir daugiau, kai susiburs norintys aktyviai prisidėti prie gimtojo miesto pokyčių.

City Alumni bendruomenės ne laukia, kol kažkas imsis veiksmų, o pačios inicijuoja pokyčius ir prisideda prie savo gimtojo krašto plėtros. Pirmojo susitikimo metu buvo pristatyti sėkmingos veikos pavyzdžiai iš kitų miestų, aptartos artimiausių žingsnių gairės ir galimos veiklos. Norintys prisidėti prie City Alumni Marijampolėje ar turintys pasiūlymų ar idėjų rašykite vaida.burokiene@gmail.com

 

Vaida Kelerytė – Burokienė,

Socialdemokratė

Leave a Comment