Nuo ketvirtadienio prasideda tiesioginiai LSDP pirmininko rinkimai


 Powered by Max Banner Ads 


Šį savaitgalį LSDP laukia labai svarbus įvykis – jau ketvirtadienį, balandžio 6 d. prasidės tiesioginis LSDP narių balsavimas už iškeltus kandidatus į LSDP pirmininkus partijos skyriuose. Balsavimas vyks tris dienas, iki balandžio 8 d., rezultatus sužinosime balandžio 10-ąją. Jei prireiks antrojo rinkimų turo, balandžio 28–29 dienomis bus balsuojama už  du daugiausia balsų surinkusius kandidatus. Kas taps naujuoju LSDP vadovu, galutinai turėtų paaiškėti gegužės 2-ąją.

Primename, jog į pirmininko postą pretenduoja 5 kandidatai, t.y. Andrius Palionis, Gintautas Paluckas, Mindaugas Sinkevičius, Artūras Skardžius ir Mantas Varaška.

Aiškindami savo pozicijas kandidatai bendravo su skyriais, dalyvavo debatuose. Tiesa, ne visi kandidatai buvo vienodai aktyvūs, tačiau greitai pamatysime, kokia rinkiminė strategija buvo veiksmingesnė.

Dabartinis LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius kreipėsi į partiečius, ragindamas: „mieli bičiuliai, pademonstruokime sąmoningumą ir aktyviai sudalyvaukime tiesioginiuose LSDP pirmininko rinkimuose!“

Likus kelioms dienoms iki rinkimų, kai kurie kandidatai išplatino savo kreipimusis į bičiulius:

A. Palionis. Mieli Socialdemokratai, baigiantis pirmųjų tiesioginių LSDP pirmininko rinkimų agitacini​am​ period​ui,​ n​orėčiau padėkoti visiems, kurie dalyvavo susitikimuose su manimi, dalinosi mintimis, idėjomis, rūpesčiais. Iš anksto dėkoju visiems, kurie ateis balsuoti ir taip išreikš savo nuomonę. Labai dėkoju tiems, kurie mane skatino prisiimti atsakomybę už mūsų  politinių tikslų įgyvendinimą ir mane palaikė. Tai mane įpareigojo būti​ dar ​aktyv​esniu​, dar geriau atstovaujant Jūsų ir visų Lietuvos piliečių interesus. Lietuvai ir jos piliečiams reikia socialdemokratijos. Jeigu Jūs manimi patikėsite ir suteiksite įgaliojimus vadovauti Lietuvos socialdemokratų partijai, visi kartu nuspręsime, kas 2019 m.  pasieks pergales vietos savivaldos, Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose. Todėl tvirtai sakau – Ateik, Balsuok, Pasitikėk!

G. Paluckas. Mieli bičiuliai, artėjantys partijos pirmininko rinkimai yra ne apie praeitį, ne apie klaidas ir nuoskaudas. Šie rinkimai yra apie ateitį. Ateitį, kuri priklauso tik nuo mūsų. Ne nuo oponentų, ne nuo koalicijos partnerių – nuo mūsų. Pokyčiai daugeliui kelia baimę ir netikrumą. Tačiau aš kviečiu žengti šį žingsnį drąsiai ir susitelkus. To iš mūsų tikisi visuomenė, to tikisi mūsų rinkėjai. Senoje vagoje pasėtos partijos atgimimo sėklos nesudygs. Teks rasti naujus kelius į žmonių širdis. Lengva nebus, bet esu tikras, jog mums pavyks. Tiesioginiai partijos pirmininko rinkimai gali tapti tikra demokratijos švente ir pirmu žingsniu atkuriant partijos narių ir visuomenės pasitikėjimą mūsų organizacija. Kviečiu prisidėti prie permainų ir aktyviai balsuoti!

 


M. Sinkevičius. 
Mieli bičiuliai, praėjo beveik trys mėnesiai, kai kreipiausi į Jus oficialiai pranešdamas, kad esu apsisprendęs kandidatuoti į mūsų partijos – Lietuvos socialdemokratų partijos – pirmininkus. Per šį laikotarpį aplankiau daugelį skyrių ir išgirdau Jūsų, brangūs kolegos, lūkesčius. Džiaugiuosi suteiktomis galimybės pasikalbėti akis į akį ir kartu su kitais kandidatais atvirai išdiskutuoti mūsų bendruomenei šiandien rūpimus klausimus. Tiesa, neretai itin skaudžius, tačiau tikiu, kad būtent atviros diskusijos jautriausiais klausimais šiuo laikotarpiu mums suteikė galimybę rasti sprendimus, kaip atsispirti ir judėti pirmyn. Jūsų palaikymas dar labiau sustiprino mano troškimą sugrąžinti visuomenės pasitikėjimą socialdemokratais. Esu nepaprastai dėkingas už išreikštą pasitikėjimą manimi ir už skatinančius žodžius nesustoti šioje kovoje. Visi suprantame, kad pribrendome permainoms. Kokios jos bus – priklausys nuo Jūsų jau balandžio 6-8 dienomis, kai eisite prie urnų ir rinksitės savo kandidatą. Asmeniškai noriu Jus dar kartą patikinti, kad esu pasiruošęs prisiimti atsakomybę už jau 120 metų skaičiuojančios Lietuvoje politinės organizacijos ateitį, už mūsų visų ateitį! Todėl dar kartą kreipiuosi į Jus, gerbiami bendrapartiečiai, kviesdamas kartu pasitikti naujus iššūkius ir galimybes. Kreipiuosi į Jus ir prašau palaikymo vesti Lietuvos socialdemokratų partiją pasitikėjimo keliu ir visus mus jungiančiu tikslu – tikėjimu gerovės valstybe. Nepamirškime ir nesileiskime apgaunami, kad esame nebereikalingi. Didėjant socialinei atskirčiai visuomenėje, šiandien kaip niekada privalome išlikti ta ašimi, kuri užtikrintų socialinio teisingumo, laisvės ir lygybės principų įgyvendinimą mūsų demokratinėje valstybėje. Šių kertinių socialdemokratijos idėjų įgyvendinimo laukia ir visos Lietuvos piliečiai. Nukreipkime savo žvilgsnius į priekį ir imkimės darbų!

A. Skardžius. 

 

 

 

 

 

 

 

M. Varaška. 

 

 

 

 

 

 

 

 

LSDP Marijampolės skyriaus informacija, parengta pagal LSDP duomenis

Leave a Comment