LSDP Marijampolės skyriaus akcija beglobių gyvūnėlių prieglaudoje


 Powered by Max Banner Ads 

Vieni žmonės turi labai šaltą širdį – jų sąžinė tyli, kai jie lauk išmeta savo augintinius, galima sakyti, mažuosius savo šeimos narius: dėl jų senatvės, ligos ar tiesiog todėl, kad buvęs visai naujas „žaisliukas“ jau pabodo, yra nebereikalingas. Kiti žmonės turi labai karštą širdį, kuri atstoja dešimtis šaltų.

Birželio 5d. vakarą Centro grupės pirmininkė Agnė Pavelčikienė, reguliariai su šeima besilankanti gyvūnėlių prieglaudoje „Mindraja“ pakvietė bičiulius, Marijampolės socialdemokratus, kurie neabejingi beglobiams gyvūnams,  į gyvūnėlių prieglaudą „Mindraja“, kurios metu atnaujino šunų narvus, pabendravo su organizacijos darbuotojais, domėjosi gyvūnų likimais. Kelios valandos visai neprailgo ir bediskutuojant išvystyta bendra mintis, jog visuomenė visų pirma turi būti šviečiama, kad gyvūnas nėra žaislas, tai gyvas padaras, už kurį turime prisiimti atsakomybę, nes ne paslaptis, jog nemaža dalis benamių gyvūnų yra buvę naminiai gyvūnai, todėl kiekvienas iš mūsų prisiimdamas bent dalį atsakomybės, būsime humaniškos ir supratingos visuomenės pagrindas. Šiuo metu prieglaudoje glaudžiasi daugiau kaip 50 gyvūnų. Tarp jų yra ir išgelbėta gulbė, kuri dabar plaukioja prieglaudos tvenkinyje. Akimirkas iš išvykos galite pažiūrėti čia : https://www.facebook.com/pg/Marijampol%C4%97s-socialdemokratai-187376358082683/photos/?tab=album&album_id=1093122897508020

Prieglauda laikosi savomis išgalėmis ir tik su savanorių bei remiančių prieglaudą finansiškai žmonių pagalba. Kiekvieną šunį ar katiną reikia pamaitinti, juo pasirūpinti, galbūt jam reikia veterinaro apžiūros, kažkokių vaistų ar net operacijos, kas (tą puikiai žino žmonės, turintys savo augintinių) kainuoja labai brangiai. Iš tiesų darbas gyvūnų prieglaudoje yra specifinis. Prieglaudoje dirbantys ir savanoriaudami asmenys myli, todėl ir nori jiems padėti – yra pasiryžę dalį savo laisvalaikio skirti užsiimant beglobiais. To daryti niekas jų neverčia. Tai ir yra gražiausia – žmonės čia ateina savo noru, nesitikėdami jokio atlygio (išskyrus moralinį pasitenkinimą ir šuns, gražiomis akimis, lyžtelėjimą), neprašydami padėkos – aukodami savo brangų laiką veiklai, kuri jiems neatneša materialaus pelno.

O gero niekada nėra daug, tiesa? Tad kodėl ir Jums nepabandžius? Kodėl ir Jums neištiesus pagalbos rankos beglobiams? „Pats būk toji permaina, kurią nori išvysti pasaulyje.“ (M.Gandis)

Atsižvelgiant į gyventojų ir jų augintinių poreikius 2018 m. birželio 9 d., Marijampolėje, Sporto g. 1. „Sūduvos“ sporto stadione organizuojame renginį – „Šeimų ir šunų šventė“. Renginio globėjas Marijampolės savivaldybės vicemeras Povilas Isoda kviečia visus dalyvauti su savo augintiniais – šunimis. Renginio globėjas Marijampolės savivaldybės vicemeras Povilas Isoda Kviečia visus dalyvauti su savo augintiniais – šunimis. Jei jo neturi – tai puiki galimybė su jais susipažinti ir sužinoti apie juos Jums įdomios informacijos. Renginio metu bus organizuojamos bėgimo su šunimis varžybos, kuriose, šunys bėgs kartu su šeimininkais ar be jų. Šią pramogą bus skatinami pabandyti vaikai su savo augintiniais, jie galės išbandyti savo ir augintinių jėgas trumpose trasose. Renginio metu bus pristatomos įvairios šunų veislės, šunims skirtos sporto šakos, bei aktyvūs laisvalaikio praleidimo būdai. Profesionalūs šunų dresuotojai praves parodomąsias programas su šunimis, suteiks reikiamos informacijos šunų augintojams jiems rūpimais šunų auginimo, dresavimo klausimais.

 

LSDP Marijampolės skyriaus informacija.

 

Leave a Comment