Marijampolė privalo tapti vienu iš 5 Lietuvos ekonominių centrų!


 Powered by Max Banner Ads 

Pastaruoju metu išgirstama nuomonių, kad šalies regionai vis daugiau prisideda prie šalies ekonomikos augimo. Apie tai, kokia situacija verslui kurtis ir vystytis Marijampolėje pokalbis su  Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoju Povilu ISODA.

Vienas iš šios kadencijos veiklos prioritetų yra užsienio investicijų pritraukimas ir darbo vietų kūrimas. Kaip sekasi šioje srityje?

Per paskutinius pora metų sėkmingai įgyvendinome investicijų pritraukimo strategiją ir Marijampolėje įsikūrė viena didžiausių gamybinių investicijų. Danų kapitalo įmonė Dovista ilguoju laikotarpiu planuoja sukurti per 1000 darbo vietų. Esame rodomi kaip gerasis pavyzdys siekiant pritraukti užsienio, ypatingai Skandinavijos, investicijas. Gamybinė įmonė ne tik tiesiogiai kuria darbo vietas, bet aplink sukuriama dar daugiau darbo vietų paslaugų sektoriuje – tai niša mūsų vietiniams verslams.

Savivaldybė prisidėjo prie gamybos išplėtimo įmonėje „Cie LT Forge“, kur sukurta 60 naujų darbo vietų. Dar viena užsienio kapitalo įmonė UAB „FurnMaster“ neseniai įsikūrė Marijampolėje, ten planuojama taip pat nuosekliai didinti darbo vietas. 

O kaip vietinis verslas ar tik užsienio investuotojai svarbūs?

Vietinis verslas dar svarbesnis, gaila tik, kad vyriausybės pagalbos jam pritrūksta, nes kažkodėl visos pagrindinės paramos nukreiptos į stambius užsienio investuotojus. Tačiau mes, kaip savivaldybės vadovai, visada pagal galimybes esame pasiruošę padėti vietiniams verslininkams, kurie ir yra pagrindas mūsų ekonomikos vystymuisi.

Kalbant konkrečiau, finansavome elektros pastotės statybas Stoties gatvėje, kurioje įsikūręs visas kvartalas gamybos įmonių, neseniai Savivaldybės taryboje išsprendėme pramonės teritorijos vystymo klausimus sudarydami galimybes nutiesti kelius šalia LEZ teritorijos. Džiugu, kad darbas duoda rezultatus: didelių planų investuoti Marijampolėje turi UAB „Juodeliai“, intensyviai dirbame, kad Iceco pasirinktų Marijampolę dar vieno gamybinio cecho statyboms, nuolat savo gamybą plečia „Mantinga“, padedame AB Vernitas, kuri išlaiko labai daug darbuotojų ir yra likusi vienintelė tokio tipo įmonė 1000 km atstumu.

Visų ir neišvardinsi, bet vyksta nuolatinis darbas ir aš pats labai didelę savo darbo laiko dalį skiriu verslo klausimams, pagalbai, problemų sprendimui, nes mūsų stipri pramonė – yra mūsų savivaldybės vystymosi ir geresnio pragyvenimo garantas.

Kokia situacija su smulkiu verslu? Ką jiems galite padėti?

Smulkiam verslui remti turime programą, kurią pernai metais atnaujinome naujomis remiamomis priemonėmis – patalpų nuomos kompensacija, įrangos įsigijimo kompensacija ir kt. Noriu tikrai paraginti smulkius besikuriančius verslininkus aktyviau pasinaudoti šia parama, gal ji nėra labai didelė, bet pradedant verslą kiekvienas euras svarbus.

Man ypatingai smagu matyti kaip smulkus verslas keičia miesto veidą – konkrečiai kavinės, kurias kuria į Marijampolę sugrįžę čia augę žmonės. Jų patirtis tiek užsienyje, tiek didesniuose miestuose ir tų žinių parvežimas į gimtą miestą keičia net tik mūsų miesto vaizdą, bet ir mūsų pačių kultūrą, skatina susitikimus, bendruomeniškumą, naujas pramogas.

Ar viskas padaryta šioje srityje?

Tikrai ne, dar daug matau ką galima padaryti, kad mūsų pramonė būtų viena stipriausių šalyje, o smulkus verslas rastų nišas ir išnaudotų visą pramonės suteikiamą potencialą. Ši sritis turi likti viena pagrindinių savivaldybės vadovų darbotvarkėje, nes stiprus verslas, nauji investuotojai, naujos darbo vietos vienintelis vaistas, kuris leidžia tikėtis išlaikyti mūsų savivaldybėje jaunimą, jaunas šeimas, susigrąžinti išvykusius. Tik didėjanti konkurencija dėl darbuotojų, augantis darbo vietų skaičius leis tikėtis didesnių atlyginimų, darbdaviai norėdami išlaikyti darbuotojus bus priversti kelti jiems algas. O didėjančios pajamos tai patogesnis, turiningesnis gyvenimas, papildomos pajamos į biudžetą, iš kurių galima finansuoti švietimą, kultūrą, infrastruktūrą ir visą viešąjį gėrį.

Nuolat pasigirsta nuogąstavimų, kad politikams nederėtų bendrauti su verslu. Kokia jūsų nuomonė?

Mūsų valstybėje begalė paranojos ir niekuo nepagrįstų baimių. Aš neįsivaizduoju, kad vietos politikai galėtų dirbti nebendraudami su verslu, su nevyriausybinėmis organizacijomis, asocijuotomis struktūromis, nes klausimų yra labai daug, tam mes ir esame, kad visus išklausytume, padėtume spręsti problemas.

Man, kaip vicemerui, nuolat tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis, pažįstu labai daug verslininkų, nevengiu su jais kalbėtis įvairiose aplinkose tiek darbe, tiek įmonėse, tiek įvairiuose renginiuose, kada yra proga tada sprendžiam klausimus nieko nelaukiant. Visada stengiuosi padėti, nesvarbu pažįstamas ar nepažįstamas verslininkas, nevyriausybininkas ar biudžetininkas svarbu, kad sprendimai ir pagalba neprasilenktų su įstatymais ir būtų orientuota į mūsų savivaldybės bendrą gerovę.

Būti „steriliu“ rinktis su kuo bendrauti aš negaliu, man patikėtos pareigos, kad visiems tarnaučiau ir norėtųsi, kad mane vertintų pagal mano darbus ir sprendimus, o ne pagal tai, su kuo bendrauju, kaip rengiuosi, ar ką valgau.

 

Kalbino Agnė Pavelčikienė, LSDP Marijampolės sk. atstovė spaudai

 

Leave a Comment