Šaulių grupė lankė senelių globos namuose gyvenančius buvusius pedagogus


 Powered by Max Banner Ads 

Tęsdami tradiciją, kaip ir kasmet, Tarptautinės mokytojų dienos popietę Marijampolės LSDP Šaulių grupės nariai, kartu su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Marijampolės VDC esančio P. Armino pagrindinėje mokykloje vadove Loreta Valinčiene, jos auklėtiniais Auguste ir Airingu, Danguole Valiukevičiūte, Patašinės vaikų dienos centro socialine darbuotoja, Marijampolės socialinės pagalbos centro socialine darbuotoja, Šaulių grupės pirmininke Simona Petrauskiene bei Marijampolės savivaldybės tarybos Socialinių reikalų ir sveikatos komiteto pirmininku Alvydu Kirkliausku, aplankė 16 buvusių pedagogų, gyvenančių senelių globos namuose.

Bendravo su pradinių klasių, matematikos, rusų kalbos bei tikybos mokytojomis. Įsimintinas Elenos, pradinių klasės mokytojos, vėliau tapusios vienuole pasakojimas. Utenoje gimusi, 26 metų mergina, buvo išvežta į Sibirą vergauti. Moteris pokalbio metu pabrėžė visiems susirinkusiems: – kaip reikia branginti viską ką turi, supranti pabuvusi ,,ten“ – akistatoje su mirtimi.

Aplankius 85 m. vienuolę Pauliną, širdis šypsojosi. Moteris visus atvykusius nustebino savo dainomis, iškalba. Mažame kambaryje ant stalo gulėjo Juozo – Tumo Vaižganto knyga. Paulina kartu su Alvydu K. pokalbį pradėjo eilėmis: ,,Jei nori būti laimingas, laimę nešk kitiems, o ji būdu paslaptingu sugrįš mums patiems.“

Susitikimai buvo labai jausmingi, su stipriu atsaku iš senolių: džiaugsmo ašaromis, eilėmis, šokiais bei dainomis. Supratome, kad šiems žmonėms bendravimas – pati didžiausia dovana. 

Gražiausi įspūdžiai iš susitikimų su senoliais išlieka fotografijose ir žinoma mūsų širdyse, teigė grupės pirmininkė S. Petrauskienė.

6 2 3 4

Marijampolės LSDP Šaulių grupės informacija

Leave a Comment