Bendruomeninė veikla: penki pagrindiniai privalumai


 Powered by Max Banner Ads 
Bendraudami ir kartu veikdami su kitais žmonėmis, jaučiamės laimingesni, įdomesni sau ir kitiems. Priežasčių, kodėl turėtume dalyvauti visuomeniniuose ir bendruomeniniuose projektuose, surastume bent keletą. Ši veikla mūsų gyvenimui suteiktų aibę privalumų.
Gyvenimo variklis
Bendruomeninio, visuomeninio ir pilietinio aktyvumo nauda įsitikinusi ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos narė, asociacijos „Marijampoliečiai“ vadovė Vaida Kelerytė-Burokienė. Šios veiklos pilna ne tik jos pačios, bet ir jos sutuoktinio kasdienybė. V. Kelerytė-Burokienė – Ministro Pirmininko patarėjo socialiniais klausimais, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininko Ramūno Buroko žmona.
„Viena iš mano savybių – didžiulė motyvacija. Tai yra ir problema, nes veiklų kartais net per daug. Vis dėlto kartu tai ir gyvenimo variklis“, – sako V. Kelerytė-Burokienė.
Pačias ryškiausias jos veiklas sieja pilietiškumo aspektas. Tai ir jaunų žmonių ugdymas, karjeros konsultavimas, ir savanorystė bei labdaros projektai. Ji nuolat ieško mases suburiančių, naujų idėjų Marijampolei.
„Pilietiškumas man svarbi tema asmeniškai, jaučiu didelį pasididžiavimą savo šalimi ir kraštu, noriu prisidėti prie jo kūrimo, savanorystė ir labdaros projektai suteikia vidinės šilumos. Kai padedi tiems, kurie turi ar gali mažiau, kai matai jų progresą ar žinai, kiek daug tai gali reikšti kitam – tai įkvepia“, – prisipažįsta Vaida.
Per veiklą susipažino su būsimuoju vyru
Jaunai moteriai ypač prie širdies ir jos pačios organizuojama socialinė akcija „Būk pirmūnas“, kuri vyks jau aštuntus metus šį rugpjūtį ir kvies paaukoti mokyklinių prekių vaikams, augantiems sunkiai besiverčiančiose šeimose.
Ji taip pat labai mėgsta dalintis žiniomis ir gebėjimais su kitais žmonėmis, motyvuoti jaunus žmones. Tai Vaidai suteikia vidinio pasitikėjimo ir skatina pačią nuolatos pasitempti ir tobulėti. Vis dėlto ji nemano, kad šie polinkiai ir veikla – vien jos prigimtinių savybių išraiška.
Pamenu, mokytojai sakydavo, kad būsiu advokatė arba politikė, nors pati savęs aktyvia nelaikiau, nes turėjau scenos baimę. Pokytis įvyko, kai atlikau praktiką „Europe Direct Marijampolė“, jo vadovė mokėjo suteikti motyvacijos ir žinių, vėliau likau savanoriškai atlikti praktiką. Labai greitai atsidūriau įvairiose jaunimo organizacijose, kur sutikau savo vyrą Ramūną – aktyvų visuomenės veikėją. Tuomet tikriausiai ir įvyko didžiausias pokytis, veikti mažiau tapo neįmanoma – mes nuolatos dalinomės ir dalinamės idėjomis, ėmėmės vis naujų veiklų ir iniciatyvų, todėl ne tik aplinkoje, bet ir namuose sulaukiu paskatinimo, patarimų, mane palaiko“, – sako socialdemokratė.
V. Kelerytė-Burokienė įvardija ir penkis pagrindinius bendruomeninės veiklos privalumus.
1. Taip įdomiau. Išėjus iš savo komforto zonos, atradus save visuomenėje, atsiranda natūrali galimybė tapti įdomesniu žmogumi.
2. Gyvenimas tampa malonesnis. Dalyvaujant bendruomeninėje veikloje didėja pasitenkinimas gyvenimu. Žmogus yra sociali būtybė, todėl bendraudamas, kartu veikdamas su kitais žmonėmis, jis realizuoja savo prigimtį.
3. Daugiau atradimų – daugiau laimės. Buvimas tarp kitų žmonių padeda suvokti save. Tai skatina surasti ir įprasminti savo stipriąsias savybes, jaustis stipria ir laiminga moterimi.
4. Auga pasitikėjimas savo jėgomis. Plečiant pažinčių ratą ir veiklas natūraliai tampi reikalinga didesniam ratui žmonių – tokiu būdu auga pasitikėjimas savimi.
5. Daugiau galimybių plėsti kompetencijų, gebėjimų ratą. Šiuos gebėjimus ir kompetencijas galima pritaikyti tiek profesinėje veikloje, tiek namuose, tiek kitos įvairiose aplinkose. Aktyvios moters stipriąsias savybes gali pastebėti ir aplinka – kas nors netikėtai pasiūlyti naują karjeros posūkį ar įdomią, naują veiklą.
Užsidariusios netenka dalies savęs
V. Kelerytei-Burokienei tokia visuomeninė, pilietiška veikla, bendruomeniniai projektai padėjo tapti savimi. Tai, anot jos, suformavo jos asmenybę. Labai išaugo jos pasitikėjimas savimi. Ji nuolatos sulaukia įvairių darbo pasiūlymų. „Tai suteikia laisvę rinktis. Visuomeninė veikla suveda daugelio žmonių likimus, todėl turiu didelį būrį žmonių, kurias tikiu ir pasitikiu. Didžiausia nauda būnant aktyve – savirealizacija, kai jauti nuolatinį progresą ir pilnatvę“, – tvirtina socialdemokratė.
Jos manymu, moterys, nedalyvaudamos visuomeniniuose / bendruomeniniuose projektuose, užsidarydamos „darbas-namai-darbas-namai“ rate, praranda labai daug.
„Teko sutikti ne vieną žmogų, kuris nenori žengti iš savo komforto zonos ir, nepamatęs toliau, jis niekaip negali suvokti, kaip gali būti geriau, įdomiau. Manau, kad užsidarydamos moterys visų pirma netenka galimybės būti įdomiais žmonėmis pačioms sau, o kur dar vaikai, vyras, draugai. Nebijočiau pasakyti, kad netenka dalies savęs ir daugybės galimybių, kurių labai linkėčiau“, – sako V. Kelerytė-Burokienė.

Leave a Comment