Danai skelbia statybų pradžią Marijampolės LEZ’e!


 Powered by Max Banner Ads 

Šiandien Marijampolės Laisvojoje ekonominėje zonoje istorinis įvykis. Kaip teigė laikinai savivaldybės mero pareigas einanti Irena Lunskienė – “ šiandien jau galime drąsiai sakyti, kad įdėjus daug darbo ir pastangų, investicijų į regionus pritraukimo į  Laisvąją ekonominę zoną projektas tampa realybe, nes šiandien Marijampolės LEZ-e gamybinio komplekso statybų pradžią skelbia čia įsikursianti Danijos kapitalo įmonė – Uždaroji Akcinė Bendrovė „DOV Investicija“.

Šiandienos pirmojo kastuvo apeiga, pagal daniškas tradicijas, bus akcentas didžiausio gamybos komplekso Lietuvoje darbų pradžiai. Danai tai vadina PIRMO KASTUVO RENGINIU…..

Generaliniu statybų rangovu danai pasirinko Lenkijos įmonę DEKPOL, kuri yra pastačiusi panašų industrinį objektą Lenkijoje ir yra pasirengę skubiai pradėti valdyti Marijampolės projektą, turi visus duomenis apie analogišką gamyklą Lenkijoje ir turi naudingas danams ilgalaikio bendarbiavimo Partnerystės sutartis. Šis rangovas turi danų pasitikėjimą ir pradėjo aktyviai ieškoti lokalių subrangovų ir partnerių, su kuriais galėtų efektyviai bendradarbiauti viso šio projekto metu pradedant nuo gegužės pabaigos žemės parengiamųjų darbų. Birželio viduryje planuojamos pradėti statybos.

DOVISTA planuoja pasistatyti pirmuosius kelis gamybinius pastatys jau iki šių metų pabaigos, o savo gamybą planuoja pradėti 2018 m. pirmajame ketvirtyje.

Kaip sakė UAB „DOV Investicija“ direktorius Stig Romlund, „Marijampolę pasirinkome dėl regione sukauptų inžinerinių kompetencijų ir puikiai įrengtos Marijampolės LEZ infrastruktūros. Be to, didelę reikšmę priimant sprendimą vykdyti projektą Marijampolėje turėjo profesionali Ūkio ministerijos ir „Investuok Lietuvoje“ pagalba bei kompetentinga ir į rezultatą orientuota Marijampolės LEZ valdymo bendrovės komanda. Gerą įspūdį paliko ir Marijampolės savivaldybės darbuotojai. Šie specialistai puikiai reprezentavo Lietuvą, su tokiais žmonėmis mes norime dirbti“.

LR Ūkio viceministras Ramūnas Burokas džiaugėsi visos komandos profesionaliu darbu ir tokio masto investicijos pritraukimu į Marijampolės regioną. 

Primename, jog prekės ženklus „Velfac“ ir „Rationel“ valdanti Danijos langų ir durų gamintoja „Dovista“ 2016 m. liepos 12 d. pritarus Marijampolės savivaldybės tarybai pasirašė sutartį ir statys gamybos bazę Marijampolės Laisvojoje ekonominėje zonoje. Per artimiausius kelerius metus bendrovė planuoja investuoti iki 50 milijonų eurų ir sukurti apie 300 naujų darbo vietų. 

Sveikindama visus susirinkusius I. Lunskienė teigė, jog “per kelerius artimiausius metus pagal sukurtas darbo vietas ir investicijas Marijampolės LEZ-as turėtų tapti vienu iš trijų sėkmingiausių Lietuvos LEZ-ų“.

Džiugina, kad bendrovė didelę reikšmę teikia socialiniam aspektui. Planuojama sukurti tokią socialinę aplinką, kuri užtikrintų, kad būsimoje gamykloje būtų patogu dirbti ir vyrams, ir moterims, ir šeimoms, turinčioms mažų vaikų. Tikimasi, kad naujojo investuotojo akcentuojamas dėmesys darbuotojams leis ateityje šią įmonę laikyti geidžiamiausiu regiono darbdaviu.

Marijampolės LEZ-o įsteigimas labai reikšmingas Marijampolės miestui ir visam regionui. Tikima, kad šis projektas paskatins verslo plėtrą Marijampolės savivaldybėje, didins veikiančių įmonių konkurencingumą, sukurs daugiau naujų aukštos kvalifikacijos darbo vietų, padidins Marijampolės savivaldybės pramoninį patrauklumą ir sudarys palankesnes sąlygas pritraukti daugiau investicijų.

Laikinai einanti mero pareigas Irena Lunskienė dėkojo visiems dirbusiems, kad Marijampolės laisvoje ekonominėje zonoje prasidėtų veikla, ir linkėjo gražaus bendradarbiavimo, tikslingų sprendimų ir sėkmingų darbų ateityje.

 

LSDP Marijampolės skyriaus informacija

Leave a Comment