DARŽELINUKŲ ČEMPIONATO FINALE – MARIJAMPOLĖS TRIUMFAS IR GARBIŲ SVEČIŲ SVEIKINIMAI


 Powered by Max Banner Ads 

„Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionatas 2018“ finišavo mažųjų krepšininkų fiesta Jonavoje ir Marijampolės „Rūtos“ triumfu.

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ir Nacionalinės krepšinio akademijos (NKA) organizuoto čempionato finale Lauryno Chalytovo vadovaujami marijampoliečiai po itin atkaklios kovos 14:12 įveikė Kauno „Ąžuolėlį“ (treneris Lukas Dalinevičius). Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai buvo sumažinę savo deficitą iki 2 taškų žymos, tačiau „Rūtos“ darželinukai susitvarkė su įtampa ir išlaikė persvarą savo rankose.

Trečiąją vietą naujutėlėje Jonavos arenoje vykusiame Nacionaliniame darželinukų finaliniame etape iškovojo Vilkaviškio „Eglutė“(treneris Justas Bagurskis), bronziniame mače įveikusi Kretingos „Žilvitį“(treneris Mantvydas Ramonas).

Čempionams ir prizininkams medalius bei taures įteikė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas ir Eurolygos bei Europos čempionas Giedrius Gustas.

Lietuvos darželių čempionatas – analogo visame pasaulyje neturintis reiškinys. Šįkart finaliniame etape dalyvavo net aštuonių miestų atstovai (daugiausiai istorijoje), kurie rungtyniavo su stilingomis ir išskirtinėmis aprangomis, kurias darželinukams dovanojo LKF.

„Patyliukais svajojome apie pirmąją vietą, bet svarbiausia buvo, kad vaikai parodytų pastangas, norą ir grįžtų namo su gera nuotaika. Mūsų sėkmės paslaptis? Tiesiog treniruojamės, atiduodame visą širdį, man vaikai yra beveik kaip draugai. Tai yra vaikų sėkmė ir dėl jų džiaugiuosi labiausiai. Tokie čempionatai yra labai reikalingi. Kuo anksčiau vaikai pradės žaisti krepšinį, tuo daugiau visko išmoks. O judėjimas apskritai yra numeris 1“, – kalbėjo penktojo „Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionato“ nugalėtojų treneris L. Chatylovas.

NKA direktorius Audronis Jančiauskas užsiminė, kad ateityje darželinukų čempionatas gali įgauti ir tarptautinį mastelį:

„Kaip sakė vienas treneris, galbūt mes visų krepšininkais ir neužauginsime, bet geresniais žmonėmis ir mylinčiais sportą – tikrai. Tai, kad šiemet finaliniame etape dalyvauja net 8 miestų atstovai rodo, kad SKM ir NKA dirba teisinga linkme. Esame labai dėkingi Rūteniui Paulauskui, kuris mums padeda rasti tinkamus trenerius bei Lietuvos sporto universitetui (LSU). Svarbiausia, jog tėvai nukreiptų vaikus į sportą – atvestų juos į vieną ar kitą sporto šaką, būrelį, mokyklą. Vaikai visada nori judėti, o vaikai jau patys atsirinks, ką jie nori žaisti. Šiemet pasirašėme bendradarbiavimo sutartį tarp SKM ir Danijos „Stevnsgade“ krepšinio klubo. Manau, tik laiko klausimas, kada viską sudėliosime ir suorganizuosime tarptautinį darželių čempionatą.“

Visi pirmenybių dalyviai buvo apdovanoti čempionato partnerių „Mantinga“, „Vichy“ ir „VitirON KIDS“įsteigtais prizais.

Plačiau…

 

Lietuvos krepšinio federacijos informacija

 

 

Leave a Comment