Europos merginų futbolo čempionatas Marijampolėje


 Powered by Max Banner Ads 

  Gegužės 9-21 dienomis Lietuvoje vyks kasmetinis Europos merginų iki 17 metų futbolo čempionatas. 11 kartą rengiamos pirmenybės pirmą kartą organizu ojamos Lietuvoje. Tai bus antras kartas, kada oficialūs UEFA ar FIFA rinktinių čempionatai bus surengti mūsų šalyje – prieš penkerius metus Kaunas, Alytus ir Marijampolė priėmė vaikinų iki 19 metų Europos futbolo pirmenybes.

    8 komandos varžysis Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose. Iš viso bus sužaista 15 rungtynių sutrumpintu formatu – du kėliniai po 40 minučių. Trys stipriausios komandos pateks į 2019 metų Pasaulio merginų iki 17 metų čempionatą Urugvajuje. Jau aišku, kad be šeimininkių, čempionate dalyvaus ir čempionių titulą ginsianti Vokietija, likusios 6 komandos paaiškės, kai baigsis atrankos turnyras, kuriame dalyvavo 44 šalių atstovės. Burtų traukimo ceremonija vyks balandžio 6 dieną Kaune.

   Lietuva pretenduoja surengti ir 2020 metų pasaulio salės futbolo čempionatą, FIFA galutinį sprendimą dėl organizatoriaus priims šių metų spalį. Nors LFF Lietuvos merginų rinktinių pasirengimui iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo prašė 74 000 eurų, projektas buvo atmestas. Dar 383 879 eurų prašyta futbolo čempionatui organizuoti, bei jaunimo rinktinių pasirengimui ir dalyvavimui Europos čempionato atrankose, kitose varžybose. Fondas pagal šį projektą paskyrė 20 000 eurų futbolo aikščių nuomai ir čempionato organizavimui.

   Pirmadienį po pietų Vilniaus rotušėje įvyko oficialus čempionato pristatymo renginys. Sveikinimo žodį taręs LFF prezidentas Tomas Danilevičius savo kalboje teigė, kad nors moterų futbolas yra vis dar savo kelio pradžioje, bet viltį teikia tai, kad mergaitės masiškai dalyvauja „Ladygolo“ varžybose, o Šiaulių „Gintra-Universitetas“ sėkmingai žaidžia moterų Čempionų lygoje. Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovė Asta Lesauskienė pripažino, kad yra dar neatliktų infrastruktūros darbų. „Reikia padirbėti su stadionu ir jo prieigomis, tačiau darbus tikimės baigti laiku“, – sakė ji.

   Trijų miestų čempionatų šeimininkų atstovai atidengė ir taurę, kurią iškovos pirmenybių nugalėtojos. Renginys turės ambasadores – Seimo narė, šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė drąsino jaunąsias mūsų rinktinės futbolininkes siekti pergalių. Buvusi olimpinė čempionė D.Gudzinevičiūtė komandos trenerei Ievai Melanijai Kibirkštis įteikė Lietuvos vėliavą.

 

LSDP Marijampolės skyriaus informacija, parengta pagal l.rytas informaciją

 

Leave a Comment