Marijampolėje atidarytas vyrų krizių centras „Aidas“


 Powered by Max Banner Ads 

Marijampolėje vasario 15-ąją atidarytas Marijampolės apskrities vyrų krizių centras „Aidas“, kuriam vadovauja ilgametė centro vadovė Adolfina Blauzdžiūnienė. Krizių centras teikia problemų kamuojamiems vyrams socialinę, psichologo pagalbą, individualias konsultacijas ir organizuoja grupinius pagalbos užsiėmimus. Atidaryme dalyvavo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja, atliekanti mero pareigas, Irena Lunskienė, Savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė, Kauno apygardos probacijos tarnybos savivaldybių probacijos skyriaus Marijampolėje pareigūnės, Alytaus apskrities vyrų krizių, Vilkaviškio moterų informacijos ir pagalbos centrų atstovai.

Veiklą, nukreiptą daugiausia į vyrų smurtautojų įpročių keitimą, centras vykdo kartu su Probacijos tarnyba jau nuo 2013 metų. Į smurtinio elgesio keitimo programas daugelis smurtautojų siunčiami teismo sprendimu, tačiau yra ir tokių, kurie, suvokę savo problemas, norą keistis pareiškia patys. Nuo projekto pradžios pagalbos kreipėsi daugiau kaip šimtas Marijampolės apskrities teritorijoje gyvenančių vyrų. Šį kartą krizių centras kuriasi naujose, deja, nuomojamose patalpose netoli miesto centro, Gedimino g. 24.

Sveikindama centro atidarymo proga mero pavaduotoja I. Lunskienė pasidžiaugė skambiu centro pavadinimu ir linkėjo, kad sklindantis „aidas“ kviestų vyrus pasinaudoti teikiama pagalba ir keisti savo gyvenimą. Tuo pačiu ji paprašė glaudžiau bendradarbiauti su savivaldybe, kuri dės visas pastangas, kad centras ateityje turėtų tinkamas patalpas, į kurias galėtų patekti ir neįgaliojo vežimėlyje sėdintis asmuo.

Marijampolės savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių tarnybos informacija

Leave a Comment