Marijampolėje – Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio ir LKF atstovų vizitas


 Powered by Max Banner Ads 

Marijampolėje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) delegacija: prezidentas Arvydas Sabonis, generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, moterų rinktinės treneris Mantas Šernius ir projektų vadovė Lina Brazdeikytė. Vizito  metu svečiai domėjosi moterų krepšinio situacija ir ateities perspektyvomis Marijampolės mieste.

Savivaldybės administracijoje  svečiai susitiko su mero pavaduotojais Povilas Isoda ir Irena Lunskiene,  administracijos direktoriumi Sigitu Valančiumi, sporto skyriaus vedėju Vytautu Papečkiu. Susitikime, kuriame buvo aptariami  aktualūs moterų krepšinio klausimai, taip pat dalyvavo Marijampolės moterų krepšinio klubo „BC Sūduva“ direktorius Deividas Jurkša, klubo prezidentas Algis Žvaliauskas, UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Kęstutis Svitojus, Marijampolės žaidimų sporto mokyklos direktorius Stasys Vasylius.  

Diskusijos metu buvo svarstyti moterų krepšinio klubų finansavimo, dalyvavimo turnyruose, infrastruktūros gerinimo klausimai,  talentingų krepšiniui mergaičių paieškos ir ugdymo galimybės.

„Mūsų visų tikslas – stiprinti susidomėjimą krepšiniu,  atrasti talentingų jaunųjų krepšininkų, padėti tobulėti ir įsitvirtinti Lietuvos krepšinio komandose. Ypatingai aktualu stiprinti moterų krepšinį, ugdyti jaunas krepšininkes ir padėti  siekti meistriškumo“, – kalbėjo LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

Savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda patikino svečius, kad sportui savivaldybėje skiriamas pakankamai didelis dėmesys, susiklostė gražios krepšinio tradicijos, pagal galimybes skiriamas finansavimas, prisidedama prie  turnyrų organizavimo, stiprinama esamų sporto bazių infrastruktūra ir bus pradėta naujos sporto arenos statyba. P. Isoda pritarė LKF Prezidento iniciatyvai, kad krepšinio  ateičiai  būtinas sistemingas jaunųjų krepšininkų ugdymas ir sporto mokyklų, trenerių, klubų, federacijos ir savivaldybių bendradarbiavimas.

 „Labai svarbu, kad Marijampolės jaunieji krepšininkai ir treneriai  aktyviai išnaudotų galimybes dalyvauti įvairiose  turnyruose, programose, galėtų semtis patirties, turėtų  daugiau  motyvacijos įsijungti į Lietuvos krepšinio ateities kartos  ugdymą“, – sakė P. Isoda.

LKF atstovai supažindino kokia situacija yra šiuo metu krepšinio pasaulyje ir kokios yra ateities perspektyvos, kaip planuojamos vystyti jaunųjų krepšininkų ugdymo  galimybės. Kalbėdamas apie tai, kaip suaktyvinti moterų klubų veikla, rinktinės treneris M. Šernius  siūlė, jog geriausi Lietuvos moterų krepšinio klubai turėtų aktyviau  rungtyniauti tarptautiniuose čempionatuose, kuriuose galima  būtų varžytis su stipriais  Europos  moterų klubais.

 „Krepšinis, o ypač  moterų, yra  Marijampolės vizitinė kortelė. Džiaugiamės, kad savivaldybės vadovų, rėmėjų, klubų vadovų dėka krepšinio tradicijos tęsiamos. „Sūduvos“ moterų komandos tikslai yra labai ambicingi, jinai Lietuvoje viena iš stipriausių komandų. Jus tikrai mylite krepšinį, puoselėkite jį  ir tai ateityje duos ir geriausius rezultatus“, – linkėjo LKF gen. sekretorius M. Špokas.

Susitikimo metu geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas A. Sabonis pasveikino Marijampolės krepšinio federacijos prezidentą Sigitą Valančių su gimtadieniu ir įteikė Lietuvos krepšinio federacijos padėką ir atminimo ženklą.

Marijampolės savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių tarnybos informacija

Leave a Comment