Marijampolės kultūros centro reorganizacija vyksta sklandžiai


 Powered by Max Banner Ads 

Kovo 14 d. Marijampolės savivaldybės vicemeras Povilas Isoda ir Administracijos direktorius Karolis Podolskis apsilankė Marijampolės kultūros centre, kuris nuo š. m. sausio 1 d. dirba su prijungtu Laisvalaikio ir užimtumo centru (15 kaimiškųjų laisvalaikio salių).

Praėjusių metų birželį, pirmą kartą prabilus apie tokią reorganizaciją, buvo akcentuota, kad abi įstaigos turi vieną bendrą tikslą – kurti ir plėtoti kultūrą Marijampolės savivaldybėje. Turint vieną bendrą įstaigą, būtų optimizuoti šių įstaigų administracijos išlaikymo kaštai, veiklos vyktų sklandžiau, meno kolektyvams sudaromos geresnės darbo sąlygos, stiprinama kaimiškų vietovių kultūros namų veikla. Buvo planuota Laisvalaikio ir užimtumo centro administracines patalpas Adomiškių kaime įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, o gautas lėšas nukreipti kultūros įstaigų remontui ir pačiai kultūrai stiprinti. Buvo manoma, jog toks sprendimas pakels Marijampolės savivaldybės kultūrą į aukštesnį lygį, laisvalaikio ir užimtumo salės savivaldybės kaimiškose teritorijose įgyvendins turimas ir išplės naujas kultūrines veiklas.

Praėjus kiek daugiau nei porai mėnesių savivaldybės vadovai domėjosi, kaip įgyvendinami prieš tai iškelti tikslai. Susitikus su Kultūros centro direktore Rima Striaušiene paaiškėjo, kaip ir buvo planuota, išsaugoti kultūros darbuotojai, metodiškai visos laisvalaikio salės dirba pagal bendrą sistemą, veikla labiau ir nuosekliau planuojama bei gerėja kokybė, kur jos anksčiau trūko. Kaimiškose vietovėse salės aprūpinamos kompiuterine technika, valymo bei kitomis ūkinėmis priemonėmis, o sumažinus išlaidas administravimui, daugiau jų galima skirti remontui, darbo sąlygų gerinimui.

Visi darbuotojai šiuo metu jau įsikūrę Kultūros centre, turi savo darbo vietas ir sėkmingai įsiliejo į Kultūros centro kolektyvą.

Adomiškių pastatas įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą ir artimiausiu metu ketinamas parduoti, kas leis ne tik sutaupyti išlaidas išlaikymui, bet ir uždirbti iš pardavimo, o gautus pinigus nukreipti kultūrai.

Pagrindiniame Kultūros centro pastate atsinaujinimų taip pat netrūksta:

– nupirkta reikiama įranga, kad į visus renginius nusipirkti bilietus būtų galima internetu, o perkant kasoje už bilietus galima atsiskaityti mokėjimo kortele.

– už 2017 m. skirtas 130 tūkst. Eur lėšas atnaujinta scenos įranga, sijos, keltuvai, įrengtas projektorius ir ekranas, kurie atitinka saugos reikalavimus ir leidžia patogiau organizuoti įvairius renginius.

– šiais metais savivaldybė skyrė virš 100 tūkst. Eur, už kuriuos bus įrengtas scenos apšvietimas, nes iki šiol Kultūros centras to neturėjo.

Ateityje planuojama atnaujinti scenos grindis bei pakeisti garso įrangą.

Kultūros centro direktorė tikisi, kad ateityje, įrengus orkestro duobę, Marijampolės Kultūros centras atitiktų aukščiausius reikalavimus, o įsigijus profesionalų fortepijoną, Kultūros centras taptų prestižiniu.

Įvertinęs vizito metu aptartas sritis mero pavaduotojas Povilas Isoda pasidžiaugė puikiai sukomplektuotu profesionalų kolektyvu, kuris leidžia didžiuotis išskirtiniais kultūriniais renginiais visoje Marijampolės savivaldybės teritorijoje bei įspūdingu Kultūros centro pernai suorganizuotų renginių skaičiumi – 2017 metais įvyko 365 renginiai, kuriuos stebėjo 80391 lankytojas, o įstaigai išsiplėtus, šis skaičius 2018 metais bus dar įspūdingesnis.

 

Marijampolės savivaldybės viešųjų ryšių tarnybos informacija

Leave a Comment