Realūs pažadai ir darbų tęstinumas


 Powered by Max Banner Ads 

Rugsėjo 10 d. Marijampolėje vyks savivaldybės mero rinkimai. Pristatome interviu su kandidate IrenaLunskiene, kuri šiuo metu laikinai eina merės pareigas.

Kodėl kandidatuojate mero rinkimuose?

Prabėgo jau daugiau nei pusė kadencijos ir po šių rinkimų bus likę tik kiek daugiau nei metai darbo, todėl ateiti naujiems žmonėms, kurie neturi komandos ir palaikymo savivaldybės taryboje būtų labai sunku. Naujas meras pradės formuoti komandą, analizuoti, susipažinti, žiūrėti kas čia kur vyksta ir neliks laiko darbui. Kalbėti per rinkimus „ateisiu,padarysiu, paleisiu, pakeisiu“ viena, bet darbe taip greitai to įgyvendinti neįmanoma, tą puikiai suprantame dirbdami savo darbus. Du metus dirbusi vicemere, pusmetį laikinai ėjusi mero pareigasjau pirmą dieną po rinkimų galiu toliau tęsti veiklą, nes komanda suformuota, nereikia pradėti iš naujo gilintis kur kokie darbai, kokie planai, turiu aiškius prioritetus ir juos siekčiau įgyvendinti iki kadencijos pabaigos.

Ar tai reiškia, kad nebus jokių pokyčių jūsų veikloje?

Pokyčių tikrai bus,  nes mes patys negalime stovėti vietoje, keičiasi ir aplinkybės, ir reikalavimai, ir žmonių lūkesčiai. Turiu komandą žmonių, kuriais pasitikiu, taip pat didžioji dalis savivaldybėje dirbančių žmonių yra savo sričių profesionalai, betyra ir žmonių, kurių darbu nesu visiškai patenkinta, gaunu nusiskundimų iš paprastų gyventojų ir tikrai su tokiais savivaldybės darbuotojais teks atskirai pasikalbėti, vertinti jų galimybes toliau dirbti. Privalome kaip valstybės tarnautojai būti profesionalesni, paslaugesni.Visa savivaldybės administracija turi suprasti, kad atėjo tarnauti žmonėms, kas to nesupras turės ieškoti kitos veiklos.

Ar nebijote, kad mero darbas bus persunkus? Ar nepritruks patirties?

Visą gyvenimą dirbau su žmonėmis, turiu pakankamą vadybinio darbo stažą, 15 metų dirbau Liudvinavo seniūnijos seniūne, todėl puikiai išmanau savivaldos specifiką. Seniūnės pareigos leido giliai suprasti žmonių problemas, kaip išgirsti paprastus žmones ir spręsti problemas jų neatidėliojant. Visa ši darbinė patirtis davė neįkainojamos patirties, todėl puikiai suprantu ką turiu veikti ir aiškiai žinau ką iki kadencijos pabaigos privalau kartu su komanda padaryti.

Kokie svarbiausi darbai?

Svarbiausia šiame laikotarpyje – pabaigti pradėtą investicijų pritraukimo procesą. Jau prasidėjo gamyklos statybos Laisvojoje ekonominėje zonoje,Geležinkelio gatvėje kuriasi kita danų įmonė, intensyviai dirbame ir panašu kad, kad pavyks pritraukti dar vieną didelęlietuviško kapitalo gamyklą. Be abejo, aktyviai bendraujame su jau veikiančiomis įmonėmis ir įvairiapusiškai stengiamės padėti jų veiklai bei verslo plėtrai.

Tik besikuriantis verslas, didėjantis įmonių skaičius leidžia tikėtis didesnių atlyginimų dirbantiesiems. Geriems darbuotojams įmonės privalės mokėti didesnes algas, nes konkurencija dėl darbuotojų didėja. Augant algoms mes galime tikėtis, kad neišvažiuos mūsų artimieji, kad grįš iš užsienio ten išvažiavę mūsų marijampoliečiai ir Marijampolėje kursis aplinkinių savivaldybių gyventojai.

Taip pat turime sėkmingai pabaigti jau suplanuotas investicijas į mūsų viešąją infrastruktūrą ir įstaigas: Pašešupio parko rekonstrukcija, Kauno gatvės ir šaligatvių kapitalinis remontas, P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos modernizavimas,  Moksleivių kūrybos centro remontas, J. Totoraičio progimnazijos vidaus erdvių atnaujinimas ir pritaikymas neįgaliesiems,Rygiškių Jono gimnazijos vidaus erdvių remontas, Igliaukos A. Matučio gimnazijos renovacija. Ilgai lauktas ir didelis pasiekimas, kad bus sutvarkyti mūsų ligoninės vaikų ligų ir vaikų priėmimo skyriai. Žinoma, vienas didžiausių įsipareigojimų pagaliau po visų objektyvių ir subjektyvių kliūčių pastatyti daugiafunkcę sporto areną ir šiuo metu baigiamas žemės sklypo formavimas ir per 9 mėnesius konkurso būdu bus atrinktas statytojas.  Vienas didesnių iššūkių, laukiančių kitais metais, Marijampolės tapimas Lietuvos kultūros sostine. Turime sutelkti visą kultūrinį potencialą, idėjas ir išnaudoti šią progą pristatyti mūsų savivaldybę kaip tikrai išskirtinės kultūros miestą.

Ko palinkėtumėte rinkėjams?

Mieli Marijampolės savivaldybės gyventojai, Jūs rugsėjo 10 dieną rinksite merą, todėl prašau patikėti šiuose rinkimuose tęsti darbus man ir mano suformuotai komandai, nes tikrai tikiu, kad mes galime įgyvendinti duotus pažadus, o po pusantrų metų vėl bus rinkimai, kuomet galėsite įvertinti mūsų nuveiktus darbus bei pasirinkti tuos pačius arba naujus politikus.

 

Kalbino Agnė Pavelčikienė, LSDP Marijampolės sk. atstovė spaudai

Politinė reklama

Leave a Comment